Uroczyste otwarcie hali przemysłowej C5

09.11.17

Nowo wybudowana hala produkcyjno-usługowa C5 na terenie Dozamelu, została uroczyście otwarta 6 listopada 2017 r. w obecności ministra infrastruktury i budownictwa, przedstawicieli władz lokalnych, nauki i biznesu. Nowy obiekt hali produkcyjno-biurowej, wraz z przyległym budynkiem biurowo socjalnym ma łączną powierzchnię zabudowy 4 503,95 m2, całkowitą powierzchnię użytkową 6 410 m2 i kubaturę 67 626 m³. -Nie byłoby tej hali bez wspólnego wysiłku wielu ludzi, wielu firm i wsparcia różnych instytucji - podkreślił Paweł Kowalczewski, prezes Dozamel Sp. z o.o., podczas oficjalnej uroczystości otwarcia hali. - Chciałbym podziękować Właścicielowi reprezentowanemu przez p. Ministra za zaufanie do naszych kompetencji i udzielenie w kwietniu 2016 r. zgód korporacyjnych na rozpoczęcie inwestycji. Dziękuję zespołowi projektowemu p. Andrzeja Gacka za zaprojektowanie tego obiektu, dziękuję generalnemu wykonawcy firmie Rest wraz z podwykonawcami. Dziękuję firmie p. dr Rybki za nadzór inwestorski nad inwestycją, dziękuję bankowi PKO BP za finansowanie i elastyczne podejście do naszych problemów. Dziękuję także pracownikom Dozamelu, bez wysiłku których ta inwestycja nie byłaby możliwa, bo – co podkreślę – sfinansowana została ze środków własnych naszej firmy, z wypracowanego zysku. W tym kontekście, a także z uwagi na kolejne potrzeby wybudowania nowych powierzchni dla naszych kluczowych partnerów, niezwykle zasadne wydaje się pozostawienie dywidendy w Spółce. Tego rodzaju nasze oczekiwanie wpisuje się w politykę rządu, polegającą na pozostawianiu środków w spółkach Skarbu Państwa, które realizują inwestycje rozwojowe skutkujące wzrostem wartości firmy. Środki zostają w Dozamelu, dzięki czemu możemy dziś świętować otwarcie tej hali.

 

-Przypomnę, że jesteście przedsiębiorstwem w 100 proc. kontrolowanym przez państwo i jesteście organizacją, która generuje duże zyski rok do roku, która zarządza przestrzenią gospodarczą, dającą zatrudnienie ok. 3 tys. pracowników - dodal Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk. - Dozamel jest przykładem tego, jak państwo może wspierać biznes w Polsce. Interesuje nas współpraca z podmiotami, które liczą się w przestrzeni gospodarczej, a takim podmiotem właśnie jesteście. Minister przywołał istniejące jeszcze kilka lat temu plany prywatyzacji przedsiębiorstwa: -O tym nie można nie mówić, bo to stanowi pewne memento. My wzmacniamy i wspieramy dobre przedsięwzięcia - akcentował Minister. 

 

-Nasza współpraca to klasyczna sytuacja win-win – podkreśliła z kolei Beata Stelmach, Prezes Zarządu GE na Polskę i Kraje Bałtyckie. -Kiedy 25 lat temu GE wchodziło do Polski, najważniejszym atutem kraju była tania siła robocza. Dziś to się zmieniło, ale my nie zamierzamy stąd wyjeżdżać. Mamy świetnych pracowników, dobrą infrastrukturę i perspektywy na rozwój. Nasza wrocławska Fabryka jest ważnym elementem globalnej sieci GE, to stąd wyjeżdżają na cały świat nasze największe generatory, ale też i inne ważne podzespoły.  Dzięki współpracy z Dozamelem możemy się rozwijać, dostarczając naszym klientom coraz lepsze rozwiązania w energetyce.

 

 

Lars Hellberg - President & CEO Fortaco Group - zaakcentował w swoim przemówieniu świetną lokalizację i Wrocławia, i Parku Przemysłowego. -To tutaj możemy rozwijać nasz biznes, z dobrym dostępem do wysoko wyspecjalizowanych pracowników i dobrej infrastruktury, którą zapewnia nam właśnie Dozamel. 

 

 

Hala produkcyjna 

 

  • Nawy I i II wynajmowane będą przez firmę Fortaco, gdzie realizowane będą procesy obróbki skrawaniem oraz procesy spawalnicze elementów ciężkich maszyn górniczych i portowych, a także montaż teleskopowych przenośników taśmowych. W nawie II będzie znajdować się nowoczesne centrum obróbcze pozwalające na obróbkę elementów o dużych wymiarach, dzięki czemu Fortaco rozpocznie realizację planu strategicznego, zakładającego w najbliższym czasie wzrost wolumenu sprzedaży z montażu gotowych podzespołów do 30% obrotów firmy.
  • Nawa III będzie wynajmowana przez firmę GE Power. Realizowane tam będą prace związane z montażem, programowaniem oraz wykonywaniem testów szaf sterowniczych na potrzeby energetyki, w tym szaf układów wzbudzania generatorów oraz szaf regulatorów turbin. 


Strefa pracownika

zapomniałem hasła

Aktualności

Projekty UE

 

więcej >

Dofinansowanie projektów ze środków UE, mechanizm sygnalizowania potencjalnych nieprawidłowości w POIŚ

21.12.18

  Informujemy, że DOZAMEL Sp. z o.o. otrzymał dofinansowanie Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, I Oś Priorytetowa - Zmniejszenie emisyjności gospodarki, dla następujących projektów: więcej >

Życzenia Świąteczne

21.12.18

Zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2019 życzy DOZAMEL więcej >