DOZAMEL po raz piąty w gronie 229 firm odpowiedzialnych społecznie

29.03.19

DOZAMEL po raz piąty znalazł się w gronie 229 firm odpowiedzialnych społecznie. Premiera 17. edycji raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki” odbyła się 28 marca w Warszawie. 

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to największy w Polsce przegląd działań biznesu społecznie odpowiedzialnego w danym roku, wydawany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu począwszy od 2002 r.

 

W tegorocznym Raporcie znalazło się 1549 dobrych praktyk biznesu z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju, w tym 826 nowych (poprzednia edycja: 639) i 723 długoletnie (poprzednia edycja: 551). To wzrost o 30 proc. w stosunku do roku ubiegłego i kolejny rekord w 17-letniej historii publikacji. Coraz więcej firm wdraża i realizuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), podchodząc do nich kompleksowo - czyli włączając rozwiązania społecznie odpowiedzialne w strategie biznesowe na różnych szczeblach organizacji.

 

DOZAMEL zgłosił do tegorocznej edycji Raportu 5 długoletnich dobrych praktyk, zrealizowanych w ubiegłym roku w ramach wdrożonej strategii CSR na lata 2018-2022.:

 

  • Wspieranie projektów edukacyjnych wrocławskich szkół i uczelni oraz współpraca w rozwoju i promocji szkolnictwa branżowego (obszar wg ISO 26000 „Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej”)
  • Wspieranie rozwoju sportu wśród pracowników DOZAMELU i firm z terenu Wrocławskiego Parku Przemysłowego (obszar wg ISO 26000: „Praktyki z zakresu pracy”)
  • Popularyzacja idei honorowego krwiodawstwa we Wrocławskim Parku Przemysłowym (obszar wg ISO 26000: „Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej”)
  • Propagowanie akcji skierowanej do seniorów „Koperta życia” (obszar wg ISO 26000 „Zagadnienia konsumenckie”)
  • Wspieranie Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy (Bardo) (obszar wg ISO 26000: „Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej”)

 

Praktyki w Raporcie... są pogrupowane według 7 obszarów normy ISO 26000: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie oraz zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Do najpopularniejszych obszarów w roku 2018 należały: zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej oraz praktyki z zakresu pracy. Najmniej reprezentowanym obszarem, po raz pierwszy w historii raportu, były uczciwe praktyki operacyjne (poprzednio: prawa człowieka).

 

Dobrym praktykom w Raporcie przyporządkowane są Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ (jest ich siedemnaście, szczegóły tutaj: http://www.un.org.pl). Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach, w 2018 roku dominowały: Cel nr 4 - Dobra jakość edukacji (351 praktyk) i Cel nr 3 - Dobre zdrowie i jakość życia (317 praktyk).

 

Obecność DOZAMELU wśród 229 firm w skali całej Polski, mogących poszczycić się wdrażaniem i kontynuacją dobrych praktyk z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, stawia nas na wyróżnionej pozycji w oczach naszych klientów, kontrahentów i partnerów biznesowych.

 

Pełna wersja PDF raportu dostępna na stronie:

http://odpowiedzialnybiznes.pl/wp-content/uploads/2019/03/Raport2018.pdf

a wersja drukowana pojawi się wkrótce w Dziale Marketingu i PR.

Strefa pracownika

zapomniałem hasła

Aktualności

Projekty UE

 

więcej >

DOZAMEL po raz piąty w gronie 229 firm odpowiedzialnych społecznie

29.03.19

DOZAMEL po raz piąty znalazł się w gronie 229 firm odpowiedzialnych społecznie. Premiera 17. edycji raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki” odbyła się 28 marca w Warszawie. więcej >

DOZAMEL w Dolnośląskiej Ekstraklasie Biznesu

2019-01-23

W dniu 22 stycznia 2019 we Wrocławskim Centrum Kongresowym Hali Stulecia odbyła się uroczystość wręczenia Dolnośląskich Certyfikatów Gospodarczych XXVIII edycji oraz wręczenia Dolnośląskich Nagród Gospodarczych. Podczas uroczystej gali powołano również Dolnośląską Ekstraklasę Biznesu – nową markę jakości i wiarygodności gospodarczej naszego regionu. więcej >